mar 13

Inštalácia teplomeru.

Kúpil som teplomer  do auta zo zvukovým hlásením námrazy bez pod svietenia. Umiestnenie som zvolil nad vnútorným zrkadlom. Má to viacero výhod. Hodiny na teplomere budú vidieť spolucestujúci /tie v prístrojovke sú len pre vodiča/.  V noci displej pod svietim vnútorným svetlom alebo za mnou jazdiaci šoféri. 

Na pripevnenie teplomera som zvolil „suchý zips“. Jednu časť som prilepil na hornú stranu teplomera a druhú na sklo. Káblik je len zasunutý pod obloženie a prechádza do ľavej časti k stĺpiku.

Plastový kryt stačí len primeranou silou odkliknúť. Je to len zaklapávací plast.  Ďalej sa káblik schováva vo vnútornej strane tesnenia dverí.

Popod tesnenie. Nad gumenou elektrickou priechodkou sa stáča dolu.

Obtočený okolo dolného pántu dverí prechádza dolu do plastového podbehu.

Tu sa spájajú dva plastové diely podbehu. Zasunúť tenký káblik čidla do spoja a smerujeme za zadnú časť vnútorného blatníka.

Omotal som káblik niekoľkokrát o plastovú výstuhu a prilepil čidlo o plastový kryt. Umiestnenie je čo najbližšie ceste a dúfam, že vnútorný blatník ochráni čidlo od kamienkov a iných nečistôt.

Po pár dňoch užívania sa objavili prvé nedostatky. Upevnenie suchého zipsu na teplomer lepidlom je slabé. Jazda terénom a vysoké teploty v interiéry spôsobili odlepenie. Rozhodol som sa upevniť teplomer k vnútornému osvetleniu plastovými úchytkami. Pohľad na teplomer je trochu zhoršený ale vyhovujúci. Zadný pasažieri oceňujú hodinky. Testovacia jazda terénom dopadla dobre teda zatiaľ spokojnosť.

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde